poezii v3 |
Agonia - Ateliere Artistice | Reguli | Mission | Contact | ÃŽnscrie-te | ||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
||
![]() |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() | |||||
Articol Comunităţi Concurs Eseu Multimedia Personale Poezie Presa Proză Citate Scenariu Special Tehnica Literara | ||||||
![]() |
|
|||||
![]() |
agonia ![]()
■ Seif în proscomidiar ![]()
Romanian Spell-Checker ![]() Contact |
- - -
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 2010-11-16 | |
Cum Tatăl, Fiul și Duhul Sfânt sunt trei divinități, dar totuși una, așa și Credința, Iubirea și Speranța formează un întreg.
O lumânare aprinsă în cinstea Tatălui este o lumină a credinței, un suflet curat ca cel al Fiului este o pată de iubire, iar o rază de speranță ceva sfânt, foarte prețios, asemenea Duhului Sfânt. Adu Doamne harul Tău și în acest locaș sfânt, dăruiește-le Tu Doamne: Credința, Iubirea și Speranța Ta și binecuvânteză-i pe toți care vor trece pe aici și vor aprinde o lumânare în cinstea Ta din tot sufletul lor curat, care mai speră la o zi de mâine!
|
||||||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|||
![]() | |||||||||
![]() |
Casa Literaturii, poeziei şi culturii. Scrie şi savurează articole, eseuri, proză, poezie clasică şi concursuri. | ![]() | |||||||
![]() |
Reproducerea oricăror materiale din site fără permisiunea noastră este strict interzisă.
Copyright 1999-2003. Agonia.Net
E-mail | Politică de publicare şi confidenţialitate